fbpx

Mamy to! Kuźnia Kampanierów z dotacją FIO!

Z radością i dumą informujemy, że otrzymaliśmy dofinansowanie na kolejną edycję Kuźni Kampanierów! Tym razem będzie inaczej niż zwykle – zajmiemy się konkretnym tematem, który wielokrotnie zgłaszaliście jako wyjątkowy istotny problem.

Ratujmy dzieci – stop elektrosmog!

Korporacje telekomunikacyjne i Ministerstwo Zdrowia chcą zwiększenia w Polsce normy promieniowania elektromagnetycznego (PEM) z 0,1W/m2 do 10W/m2. Grozi nam nawet 100-krotne podniesienie norm promieniowania.

Z masową ekspozycją na PEM mamy do czynienia od niedawna, zatem i badania mają niedługą historię, jednak brak stuprocentowej pewności, jak promieniowanie wpływa na ludzi i środowisko nie jestargumentem za tym, by 100-krotnie zwiększać dopuszczalne normy i by rozwój tej technologii zostawić bez nadzoru i jakichkolwiek reguł, w rękach firm, które korzystają z przyznanych koncesji i sprzedaży urządzeń nowej generacji. Tak, wiemy – niemal każdy obecnie korzysta z telefonu i z Internetu bezprzewodowego. Tego trendu nie da się zatrzymać i nie to jest naszą intencją. Prawo jednak musi nadążać za rozwojem technologii, tak by dbać o zdrowie i o bezpieczeństwo obywateli. W pierwszej kolejności należy zadbać o bezpieczeństwo dzieci,
gdyż rozwijające się organizmy są szczególnie wrażliwe na PEM. Dlatego uważamy za konieczne, by przeszkolić wszystkich, którzy chcą działać i podjąć działania na rzecz zmian przepisów, tak by chronić dzieci przed nadmiernym promieniowaniem w środowisku, w którym przebywają przez wiele godzin dziennie – w szkole/przedszkolu, które powinny być miejscem, gdzie promieniowanie jest zmniejszone do koniecznego minimum – internet jest kablowy i służy administracji i celom edukacyjnym. A z telefonów można korzystać jedynie w koniecznych sytuacjach. Nie mogą one zaś służyć za narzędzie rozrywki dzieci w czasie przerw (czy nawet na lekcjach).

Już wkrótce więcej szczegółów i początek rekrutacji. Szykujcie się, powiedzcie przyjaciołom i znajomym, wszystkim, którzy chcą zmieniać świat na lepsze, lubią się uczyć i …narozrabiać 🙂

Kuźnia Kampanierów: formujemy, sieciujemy, wzmacniamy!