fbpx

Irracjonalność nie taka zła

“Jeśli się zastanowić, to świat wokół nas, włączając w to nasze komputery, nieustannie stara się nas przekonać, byśmy zrobili coś natychmiast”.

Czy odkładanie na później przykrych obowiązków może przynieść korzyści? Co kieruje ludźmi, którzy szukają zemsty? Dlaczego często większy wpływ na nasze decyzje mają emocje niż przesłanki racjonalne? Czy prawa, które rządzą sferą uczuć, mają swoją logikę? Dan Ariely w swojej książce „Zalety Irracjonalności – korzyści płynące z postępowania wbrew logice w domu i pracy” prezentuje zaskakujący wpływ irracjonalnych zachowań na nasze życie. Zmienia nasz sposób postrzegania siebie i pozwala dostrzec owe zachowania w lepszym świetle. Polecamy!

Dan Ariely – profesor psychologii i ekonomii behawioralnej na uniwersytecie w Duke, pragnie pomagać ludziom żyć rozsądniej i racjonalniej. Jest członkiem założycielem Centrum Zaawansowanego Spojrzenia Wstecz i autorem bestsellerów z listy „New York Timesa”: Potęga irracjonalności, Zalety irracjonalności oraz The Honest Truth About Dishonesty.