fbpx

Dar strachu. jak wykorzystywać sygnały o zagrożeniu, które ostrzegają nas przed przemocą i zapewniają przeżycie.

Gavin de Becker stoi na czele pionierskiej instytucji zajmującej się działaniami prewencyjnymi i ochroną osób publicznych, urzędów państwowych, przedsiębiorstw itp. Z jej usług korzysta – prócz znanych polityków, gwiazd filmu i estrady – wielu zwykłych obywateli bezradnych wobec przemocy, a także organy sprawiedliwości.

Na podstawie własnych przeżyć i wieloletnich doświadczeń zawodowych Gavin de Becker doszedł do wniosku, że prawdziwy strach jest darem, w który wyposażyła nas natura – sygnalizuje nam niebezpieczeństwo i uaktywnia drzemiące w nas siły, o których nie mieliśmy pojęcia. Wykorzystując w pełni intuicyjną wiedzę o ludzkich zachowaniach, Dar strachu pomoże Ci odróżnić realne niebezpieczeństwo od wyimaginowanego oraz żyć ufniej i bezpieczniej.
W mojej 14-letniej praktyce prokuratorskiej ofiary przestępstw lub bliskie im osoby pytały często:: Co zrobić, żeby zapobiec podobnym nieszczęściom? Dzięki przenikliwości G. de Bec-kera i jego doskonałej znajomości psychiki przestępców potrafimy im przeciwdziałać, a wiele dochodzeń prokuratorskich, w tym także moich, zakończyło się sukcesem.
Marcia Clark, prokurator
Dar strachu to podstawowy i pełen troski podręcznik dla ludzi chcących zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie.
Meryl Streep, aktorka

Polecamy!

Fot. CCO Creative Commons