fbpx

Wykresy unplugged – w wizualizacji jest moc!

Zbieracie dane? Analizujecie? Wizualizujecie? To książeczka dla Was.

Czym są „Wykresy unplugged?” Jest to zeszyt składający się z ćwiczeń do wyrysowania. Przedstawia 8 typów wykresów wraz z elementami teorii dotyczącej technik wizualizacji. Dla każdego rodzaju wykresu prezentujowane są jego mocne i słabe strony, przykład użycia, a także ćwiczenie do samodzielnego wykonania – za każdym razem na innych danych. Zakres tematów jest szeroki, więc bez wątpienia każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Warto też dodać, że całość jest naprawdę bardzo ładnie wydana.

„Wykresy unplugged” stworzył  Piotr Sobczyk, autor bloga Szychta w danych – o świecie poznawanym przez dane. Autor stara się zrozumieć choćby mały wycinek otaczającej go rzeczywistości, a następnie podzielić się nim z każdym, kto szuka rzetelnej i nietrywialnej informacji.

Książka powstała dzięki współpracy z Przemysławem Bieckiem (autor kilku książek dotyczących analizy danych, wielu popularnych pakietów w języku R i bloga SmarterPoland), Ewą Baranowską (entuzjastka D3 i grafiki interaktywnej) oraz studiem graficznym storyvisio.

„Wykresy unplugged” zawierają ćwiczenia i szczyptę teorii dotyczącej wizualizacji danych. Kto nie boi się wyzwań, kredek i miłego wieczoru (lub kilku) niech się długo nie zastanawia.

Książkę można kupić w Wydawnictwach Uniwersytetu Warszawskiego, w Księgarni PWN lub znaleźć najtańszego dostawcę na ceneo.

Polecamy gorąco – książkę i bloga!

Źródło: Szychta w danych