fbpx
Ratuj dzieci

To nie żart! Żywność z GMO w polskich sklepach!

Kampanierzy! Nie macie jeszcze pomysłu, na co przeznaczyć swój 1% podatku? Może zechcecie wesprzeć kampanię, której celem jest zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich?

W 2017 roku INSPRO chce swoje działania w szczególny sposób skupić na kampanii „Wolne od GMO? Chcę wiedzieć!”. Dlaczego? Wyjaśnienie znajdziesz w spocie:bit.ly/ChceWiedziec

INSPRO domaga się oznakowania żywności wolnej od GMO:

– Bo kupując żywność nie wiesz, co trafia na Twój talerz i talerze Twojej rodziny.

– Bo korporacje, np. Monsanto, wprowadzają groźne dla zdrowia substancje chemiczne i zalewają rynek genetycznie modyfikowaną żywnością (GMO).

– Bo umowy TTIP i CETA – pomiędzy UE a USA i Kanadą – zagrażają bezpieczeństwu i jakości żywności.

W wyniku nacisków INSPRO Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje nad projektem ustawy
o znakowaniu żywności wolnej od GMO, który lada chwila ma być gotowy. Opierając się na przedstawionych propozycjach Klub Kukiz’15 również przygotował swój projekt ustawy. To, czy sprawa zakończy się sukcesem, rozegra się w najbliższych miesiącach.

Dlatego prosimy Cię o Twój 1% podatku na INSPRO, aby doprowadzić sprawę do końca. Pomóż nam pilnować rządzących, by wprowadzane zmiany służyły obywatelom, nie interesom partii albo korporacji, np. Bayer, Monsanto.

Masz prawo wiedzieć, w jaki sposób i z jakich składników powstała żywność, którą codziennie kupujesz!

Przekaż swój 1% podatku, by oznakować żywność wolną od GMO.

Rozliczając PIT wpisz nr KRS 0000 19 19 28 lub skorzystaj z darmowego programu PIT, który dla Ciebie przygotowaliśmy www.inspro.org.pl/program-pit

Wrzuć komentarz