fbpx
Ratuj dzieci

Tiry na tory – poradnik walczących społeczności

W okolicy powstaje nowa, bardzo szeroka droga? Pod Twoim oknem coraz więcej tirów, których kierowcy ani myślą zatrzymywać się przed przejściem? Ciągły hałas nie daje ci spać? Linię kolejową przeznaczono do likwidacji? To znaczy, że teraz Twoja kolej, aby zacząć działać!

Nasz poradnik to pięć inspirujących rozmów z ludźmi, którzy już walczą o bardziej przyjazny transport. Mirella Czajkowska Turek ze walczącego z gliwicką szosą średnicową stowarzyszenia Gliwiczanie dla Gliwic, Waldemar Witkowski – lider protestów przeciwko budowie autostrady A2 koło Poznania,  Hanna Gil-Piątek biorąca udział w protestach przeciwko budowie trasy przez warszawskie osiedla, Anna Zagroba działająca na rzecz ograniczenia ruchu samochodów ciężarowych przez gminę Poraj i wreszcie Rafał Kubacki ze stowarzyszenia „Sadyba” działającego na rzecz ochrony krajobrazu kulturowego i przyrodniczego Mazur. Pięcioro wspaniałych ludzi, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i stanąć w obronie tego, co dla nich cenne.

„Tiry na tory” to również zestaw porad, jak pójść w ślady praktyków i zacząć działania w swojej okolicy. Publikacja nie ma być kolejnym drukiem zalegającym bezładnie na półce, ale realnym narzędziem, pokazującym od czego właściwie zacząć, gdy jest się Dawidem stającym do walki z infrastrukturalnym Goliatem.

Poradnik w wersji elektronicznej możecie znaleźć tutaj.

Wrzuć komentarz