fbpx

Stop spalaniu lasów i żywności dla celów energetycznych! Wyślij e-maila do europosłów!

W przyszłym tygodniu Parlament Europejski będzie głosował nad ustawą promującą energię odnawialną w latach 2021-2030. Ma to kluczowe znaczenie dla realizacji celów klimatycznych UE.

Spalanie całych drzew oraz roślin spożywczych (olej palmowy, rzepak, soja i zboża) nie jest przyjazne dla klimatu i nie jest zrównoważone. Mimo to nadal 65% tak zwanej „odnawialnej” energii zużywanej obecnie w Europie, to właśnie głównie ta zła bioenergia.

Lekarstwo gorsze od choroby!

Taka bioenergia jest szkodliwa dla klimatu i ludzi. Szczególnie, gdy całe drzewa są spalane w celu produkcji ciepła i elektryczności, jak również wtedy, gdy rośliny uprawne, takie jak olej palmowy lub rzepak, są wykorzystywane do produkcji biopaliw do samochodów osobowych i ciężarowych. Potrzebna jest powierzchnia upraw wielkości boiska do piłki nożnej naby wytworzyć paliwo dla dwóch i pół samochodu przez rok!

Przykładowo: rdzenne społeczności peruwiańskiej Amazonii, żyjące obecnie na granicy upraw palmy olejowej, są wydziedziczane z lasów i ziem swoich przodków. Peruwiański rząd ogłosił, że jest w stanie poświęcić co najmniej 1,5 miliona hektarów ziemi na uprawy palmy olejowej, aby zaspokoić rosnący popyt globalny.

Musimy zatrzymać to szaleństwo!

W przyszłym tygodniu posłowie Parlamentu Europejskiego będą mieli wyjątkową okazję, by powstrzymać niezrównoważoną bioenergię i zachęcić do wykorzystywania prawdziwie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa i słoneczna. Mamy więc szansę na osiągnięcie celów klimatycznych porozumienia paryskiego.

Zatrzymaj produkcję złej bioenergii, która napędza wylesianie i głód – tylko chwilę zajmie Ci zwrócenie uwagi europosłów.

Podpisując tę petycję, wyślesz do posłów jasne przesłanie, że nie chcesz, aby twoje paliwo, ciepło lub energia elektryczna były wytwarzane kosztem ludzi i środowiska.

 

Wyślij petycję do europosłów.

Fot. Milieu Defensie

Wrzuć komentarz