fbpx

Powiedz NIE inwigilacji w tarczy antykryzysowej 2:0!

Senat właśnie pracuje nad projektem ustawy „tarcza antykryzysowa 2:0″ przyjętej przez Sejm 9.04.2020 r. Projekt zawiera przepisy, które uderzają w prawa każdego z nas. Zmobilizujmy obywateli i powiedzmy NIE inwigilacji.

Akcję prowadzi Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu Dobrostan
Informacje – strona Stowarzyszenia Centrum Informacji o Zdrowiu Dobrostan i Facebook Stowarzyszenia

Projekt zakłada:

  1. wprowadzenie inwigilacji obywateli – operatorzy będą mieli obowiązek przekazywania ministrowi ds. cyfryzacji danych o lokalizacji każdego przenośnego urządzenia, czyli komórki, smartfona, tabletu, komputera itd. Ta forma inwigilacji ma obowiązywać w stanie epidemii, zagrożenia epidemicznego oraz klęski żywiołowej.

UWAGA: stan zagrożenia epidemicznego może trwać miesiącami! Zastanów się, czy chcesz być śledzony w czasie, kiedy restrykcje wprowadzone w związku z COVID-19 mają być „poluźnione” (tak przecież zapowiadał sam rzecznik Ministra Zdrowia na konferencji przed Wielkanocą)? Skoro nie ma przeszkód, aby głosować 10 maja, to co uzasadnia wprowadzenie inwigilacji?

  1. ułatwienie procedury stawiania masztów antenowych – projekt zakłada, że nawet jeśli będziesz sąsiadem takiej inwestycji, to dowiesz się o tym dopiero po fakcie! Utracisz możliwość czynnego udziału w postępowaniu, które umożliwi budowę takich anten. Czy dla Ciebie to ważne? Zastanów się, czy chciałbyś mieć za oknem albo koło placu zabaw np. 30-metrowy maszt antenowy.
  2. wstrzymanie wykonywania pomiarów poziomu pól elektromagnetycznych w czasie stanu epidemii, zagrożenia epidemicznego, klęski żywiołowej – co oznacza, że każdy operator może przekroczyć obowiązujące normy i nikt tego nie zweryfikuje.

Liderze, możesz temu zapobiec! Działaj sam i mobilizuj innych:

– wyraź swój sprzeciw wysyłając maila – treść e-maila,

– buduj świadomość tam, gdzie jesteś, powiedz o tym swoim najbliższym, niech będą świadomi wprowadzanych zmian,

– podziel się tą informacją w mediach społecznościowych, roześlij mailowo do znajomych, zachęć ich do wspólnego działania.