fbpx

Porozumienie bez przemocy

„Praca organizacji to w dużej mierze praca zespołowa. Choć każdy członek/ każda członkini odpowiada za swoją działkę, pracujecie na podstawie wspólnych celów i wartości. W codziennym działaniu nie da się jednak uniknąć konfliktów. Są one związane z tym, że każdy/każda z Was ma różne potrzeby, których realizacja nie zawsze jest możliwa w tym samym czasie. „Polecamy poradnik „BINGO 11”, który powstaje w ramach projektu „BINGO, czyli bezpieczne organizacje”. 

Dowiecie się z niego, jak rozwiązywać problemy i konflikty w Waszych organizacjach, żeby nie wpływały negatywnie na pracę zespołu.

„Narastające, nierozwiązywane na bieżąco konflikty mogą być poważnym zagrożeniem dla organizacji. W ich konstruktywnym rozwiązywaniu pomocne jest porozumienie bez przemocy (Nonviolent Communication, NVC). To metoda komunikacji zaproponowana przez dr. Marshalla Rosenberga. Rosenberg, psycholog i mediator, pracując ze skonfliktowanymi grupami na całym świecie, zauważył, że w trudnych komunikacyjnie sytuacjach ludziom najłatwiej dojść do porozumienia, kiedy wzajemnie troszczą się o swoje potrzeby.”

Czytajcie, warto!

 

Wrzuć komentarz