fbpx
Ratuj dzieci

My, Pasażerowie żądamy!

Podpisujcie petycję!

Do premiera Mateusza Morawieckiego, parlamentarzystów i prezydenta Andrzeja Dudy

My, Pasażerowie żądamy:

  1. Przywrócenia zlikwidowanych połączeń autobusowych i kolejowych do małych miejscowości. Miliony z nas nie ma czym dojechać do pracy, szkoły i lekarza.
  2. Internetowego rozkładu jazdy, w którym, w jednym miejscu dowiemy się o godzinach kursowania wszystkich autobusów i pociągów. To możliwe i działa np. w Czechach.
  3. Wspólnych biletów obowiązujących we wszystkich środkach transportu publicznego na terenie wybranej gminy, powiatu lub regionu. To możliwe i działa np. w Holandii.

Kampanię #MyPasażerowie prowadzą organizacje społeczne: Instytut Spraw Obywatelskich i Fundacja Pro Kolej.

O lepszym transporcie mówimy od 1996 roku w ramach kampanii „Tiry na tory”.

W 2017 roku przygotowaliśmy Manifest My Pasażerowie, który podpisał m.in. Kongres Ruchów Miejskich. Domagaliśmy się w nim likwidacji wykluczenia transportowego, a także wprowadzenia odpowiedzialności samorządu za komunikację publiczną oraz narzędzi i finansowania dla samorządów wspierających mobilność obywateli.

Polacy popierają przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych do małych miejscowości. Tak wynika z sondażu dla serwisu internetowego dziennika Rzeczpospolita przeprowadzonego w lutym 2019 roku. Większość respondentów (71 proc.) jest za reaktywacją linii autobusowych, które zostały wykreślone z rozkładów jazdy.

Dziś potrzebujemy oddolnego nacisku pasażerów na rząd, żeby przygotował dobry projekt ustawy likwidujący wykluczenie transportowe. Potrzebujemy Twojego głosu. Zareaguj! Podpisz petycję.

Więcej możecie dowiedzieć się tu i tu i tu.

 

Wrzuć komentarz