fbpx
Mateusz Tomasik - uczestnik szkolenia: Kuźnia Kampanierów – w służbie dobra wspólnego

Mateusz Tomasik

20 lat temu urodziłem w pięknym mieście leżącym nad malowniczą rzeką Narew. Mam tu na myśli Ostrołękę na Mazowszu. Miasto ma jednak swoją wadę – mieszkańcy w ogóle się nim nie interesują, nie angażują się społecznie pro publico bono.

W odpowiedzi na obywatelski marazm, wraz z grupką przyjaciół stworzyliśmy nieformalne, lokalne koło „Obywatele Decydują”. Jednym z głównych celów jest wypromowanie tej ogólnopolskiej akcji. Pragniemy także zainteresować ostrołęczan lokalnym sprawami i włączyć ich w działanie. Przykładem jest wyłączenie ostrołęckiego deptaku z ruchu pojazdów osobowych tak, żeby było to miejsce przyjazne dla mieszkańców miasta.

Do aktywnego działania przekonał mnie klip promujący kampanię „Obywatele Decydują”. Była w nim mowa była o tym, że nie zostawia się zepsutego samochodu na środku ulicy, tylko próbuje się go naprawić albo odesłać do mechanika. Ja też nie zostawiam swojego miasta samemu sobie tylko próbuje mu pomóc. Kropla drąży skałę; krok po kroczku dojdziemy do głównego celu, czyli społeczeństwa obywatelskiego z prawdziwego zdarzenia.

Tak zupełnie prywatnie, lubię grać w koszykówkę i czytać czasopisma książki 🙂