fbpx
Cezary Brudka - uczestnik szkolenia: Kuźnia Kampanierów – w służbie dobra wspólnego

Cezary Brudka

Jestem działaczem społecznym, linuksiarzem i wielbicielem kawy. Na co dzień, poza pracą zawodową, zajmuję się działalnością na rzecz zrównoważonego transportu i ładu przestrzennego w Poznaniu. Jestem prezesem Sekcji Rowerzystów Miejskich oraz członkiem stowarzyszenia „Prawo do Miasta” (kontynuatora idei stowarzyszenia „My-Poznaniacy”, z którym byłem związany od 2010r.).

Angażuję się też w lokalne inicjatywy, od czasu do czasu parzę kawę w kluboksięgarni Głośna. W sferze moich zainteresowań jest też ekonomia behawioralna oraz narzędzia elektroniczne wspomagające partycypację obywatelską. Do mierzenia się z absurdami polskiej rzeczywistości napędza mnie poczucie zmiany jaką krok po kroku wprowadzamy w naszym mieście oraz kraju.

Chciałbym aby mieszkańcy odzyskali kontrolę nad swoim otoczeniem i żeby hasło „Miasto to my!” miało realne odzwierciedlenie w sytuacji politycznej mieszkańców polskich miast. Wierzę, że nie musimy zamykać się we własnych skorupach, za bramami i płotami, a życie we wspólnocie jest po prostu lepsze!